KUHN Multi-Master photoОранка є одним із основних методів підготовки ґрунту, адже перевертання пластів дозволяє повернути ґрунту його первісну структуру, заробивши рослинні залишки на недосяжну глибину для передпосівних агрегатів (підготовка насіннєвого ложа), тим самим збагативши ґрунт мікроелементами натурального походження. Але щоб дана операція була ефективною, потрібно використовувати якісну техніку.
Начіпний плуг KUHN Multi-Master розроблений з урахуванням вимог сільськогосподарських підприємств середнього розміру в плані універсальності та адаптації до тракторів та ґрунтово-кліматичних умов.

Однією з переваг плуга є болтовий запобіжник Т, розрахований на розрив, для начіпних плугів Multi-Master 123, при виникненні раптового опору на долоті в 3 000 кг. При зустрічі з перешкодою відбувається розрив болта за рахунок тягового зусилля. Відповідно, агрегат має довгий термін експлуатації, адже відсутні ризики пошкодження як основних елементів конструкції, так і робочих органів корпусу плуга.

Цю перевагу відзначив і інженер ФГ «Зоря-2» (Одеська область) Сергій Ратушняк. «Уже другий сезон працюю із плугом KUHN Multi-Master. Купили його, бо він найкраще підходить до нашого трактора New Holland. Що мені подобається, так це болтовий запобіжник. Дуже часто під час оранки коріння, яке залишилося в землі, попадає під робочі органи, а ось цей болт допомагає не переривати польові роботи», — каже він.
В KUHN Multi-Master відсутня овалізація посадкового місця болта, яка могла б вплинути на робочу глибину. Саме це забезпечує якісну оранку протягом усього терміну експлуатації плуга KUHN.
Також інженер відзначає міцну конструкцію рами та регулювання передплужників у 3-х напрямках.

Ексклюзивною розробкою компанії KUHN є полиці з міцними шарами сталі та великим терміном експлуатації. Тільки полиці KUHN мають на передній частині надтвердий, стійкий до зношування поверхневий шар завтовшки 3,3 мм, що заощаджує витрати.

У ФГ «Зоря-2» на 700 га вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь та ріпак. За час користування плугом у господарстві ще не замінювали робочі органи. А от із сервісом на телефоні частіше. «Якщо із чимось не можемо розібратися або просто потрібно порадитися — телефоную сервісникам, вони завжди на зв’язку», — зазначає інженер.
Полиці Triplex з 3-х шарової сталі мають термін експлуатації більший майже на 40%
У плуга є декілька типів полиць:
N-полиця, універсальна, яка має циліндричну форму спереду (для хорошого подрібнення) та гвинтоподібну форму задньої частини (для хорошого обороту пласта та чищення борозни).
Гвинтова полиця L із широким спектром переваг: подрібнення землі в залежності від швидкості, бездоганне заорювання пожнивних залишків, відсутність зносу та пошкодження бічних поверхонь шин напівначіпних плугів від тертя об стінки борозни.
V-смугова полиця. Знижена смугами площа контакту запобігає налипанню ґрунту, особливо актуально для глинистих ґрунтів та ґрунтів підвищеної вологості, зменшує опір корпусів. Окрім того, проявляється ефект подрібнення ґрунту за рахунок часткового його проникнення між смугами полиці. Смугова структура, тим не менш, не завадить хорошому обороту пласта та формуванню чистої борозни.
Н-полиця. Довга гвинтоподібна для рівномірного перевороту пласта на важких ґрунтах.
Гідравлічні шланги проведені поблизу осі оберту плуга, що запобігає їх протиранню та скручуванню.
Рама плуга 120х120 мм, робоча ширина корпусу – 35, 40, 45 см, кліренс – 75 см, відстань між корпусами – 90 см
«Плуг Multi-Master за функціями робить те, чого інші не можуть зробити, в ньому набагато легше регулювання, а також кований шпиндель, який забезпечує вищу стабільність і більшу надійність роботи», — розповідає Сергій Ратушняк.

Долота в KUHN Multi-Master можна також вибрати:
Марафон. Спеціальний профіль долота для відмінного входження в ґрунт забезпечує підвищений захист та має зносостійку робочу поверхню.
Олімпік. Спеціальний профіль долота забезпечує відмінне входження в ґрунт та максимальний захист польової дошки.
Супер Марафон. Долото виробляється зі спеціальної кованої сталі та пластини-наконечника з твердого сплаву вольфраму (патент KUHN), що надає йому велику зносостійкість і збільшує термін служби у 3 рази.
Інженер ФГ «Зоря-2» каже, що на сьогодні кращого плуга для їхнього господарства немає, адже KUHN Multi-Master є ідеальним помічником у польових роботах, та ще й за два сезони жодного разу не підвів.