Як зазначається, канадські фермери Бен Кейверс та Віллем ван Ставерен розмістили QR-коди на свої трактори, комбайни та польові обприскувачі. У цих кодах міститься інформацію про процедури обслуговування, основні операції машини, калібрування, налаштування, інструкції зі змішування та польові нотатки, характерні для їх ферми, їх обладнання та їх полів.

«Будь-який член сімейної ферми або найманий працівник тепер може просканувати код, який містить повний та максимально широкий спектр інформації, включаючи фотографії та короткі відеоролики про те, як керувати обладнанням та як налаштовувати та регулювати техніку», — розповів Бен Кейверс, член сімейної ферми Be-Ver Farms у Седлі в Канаді.

 

Фермери вперше почали використовувати цей тип кодування лише у вегетаційний період 2021 р. Проте вони зауважили, що для таких операцій, як посів, обприскування та бакові суміші, це краще, ніж намагатися запам’ятати кожну останню комбінацію налаштувань та змішування хімічних речовин. Фермери оцінили, що обсяг інформації та цінність QR-кодів мають реальні переваги.

За їх словами, в першу чергу необхідно створити інформацію, яку потрібно зберігати в кожному QR-коді. Після створення файлу з інформацією, фото або відео слід перейти на Google Диск, виконати кроки створення QR-коду, потім зберегти інформацію в папках всередині кожного QR-коду і, нарешті, роздрукувати зображення коду.

Три основні QR-коди, які фермер Бен Кейверс зберігає в кабіні польового обприскувача, включають код обприскувача, основний код ag та код адміністратора. У коді обприскувача є файли з експлуатації польового обприскувача, в основному коді ag є PDF-версія Саскачеванського посібника із захисту рослин, а також суміші гербіцидів у баках та норми внесення, а в коді адміністратора вказані вимоги до добрив для кожного поля та культури, а також інформація про калібрування обприскувача.

Як зазначається у матеріалі, аналогічний досвід можна поширити на збиральну техніку. Наприклад, під час збору врожаю в QR-коді комбайна є папки з інформацією про різні установки ротора і вентилятора, щоденний контрольний список обслуговування для цієї машини, контрольний список 100-годинного обслуговування, налаштування GPS та інша загальна інформація