В Україні не дуже багато людей готові продати своїх паї після відкриття ринку землі, розповів голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики, співавтор законопроєкту про відкриття ринку землі Микола Сольський, пише Пропозиція.

«Якщо спробувати спрогнозувати, скільки людей будуть готові продавати землю, то це не так багато. У сусідніх країнах, які теж проходили розпаювання, продають десь 3% первинних власників на рік. У нас, за опитуваннями, близько 7% готові продати», — сказав він.

За його словами, це пов’язано з тим, що в селі земля асоціюється з надією, яку будуть продавати в останню чергу.


«Селяни не будуть поспішати. Фермери ж, які зараз обробляють землю, цілком витягнуть її купівлю. Підприємству, яке обробляє тисячу гектарів, потрібно 30–50 га купити в рік. Це по ціні — половина хорошого трактора. Тобто я не бачу критичних загроз», — зазначив Сольський.

Він також повідомив, що після відкриття ринку землею комунальних та державних підприємств будуть розпоряджатися місцеві громади – вони будуть вирішувати, чи здавати в оренду, чи продавати.

«Втім є ідея обмежити кількість землі, яку громади можуть продати в рік, 10% і тільки якщо за це рішення проголосують не менше двох третин обраних депутатів місцевої громади», — розповів нардеп.+