Для розвитку озимих зернових восени необхідно підвищити енергію проростання насіння та польову схожість, а також поліпшити зростання і розвиток кореневої системи, щоб молоді рослини могли конкурувати за світло, вологу і простір.

Також необхідно усунути дефіцит необхідних елементів живлення, щоб культура повноцінно розвивалася. Крім того, важливо також підвищити стійкість озимих до різного роду стресових умов, особливо низьких температур і їх різких перепадів, адже від цього буде залежати, наскільки підготовленими рослини увійдуть на зимівлю і як добре зможуть перезимувати.

За словами експертів ТОВ УАПК, забезпечити весь цей спектр потреб озимих не так вже й складно: необхідно лише застосувати комплекс стимуляторів росту та спеціальні мікродобрива при обробці посівного матеріалу.

    «Передпосівна обробка насіння мікродобривами є першим кроком в програмі мінерального живлення культур, який дозволяє краще реалізувати потенціал їх високої продуктивності. Метою цього заходу є підвищення енергії проростання насіння і польової схожості, прискорення зростання і розвитку кореневої системи, особливо кореневих волосків, які активно споживають воду і мінеральне живлення. Крім того, споживання культурами легкодоступних сполук фосфору, кальцію і мікроелементів сприяє появі дружніх ранніх сходів і раннього відростання культур навесні », – зазначає керівник відділу розвитку мікродобрив компанії Elixir Ukraine Володимир Зайцев .

Так, для передпосівної обробки насіння озимих зернових він радить вибрати комплексне легкозасвоюване добриво «Elixir MICRO Gran Super Start NP 10:35»: воно на 13-15% підвищує енергію проростання насіння і на 9-11% т – польову схожість, а також забезпечує появу дружних сходів. При цьому воно покращує імунітет культур і їх стійкість до стресів, захворювань і шкідників. А підвищення продуктивності лікарських на ріст і розвиток кореневої системи дозволяє молодим рослинам поліпшити процеси харчування з грунту.

Нагадаємо, що аграріям України необхідно перевіряти якість і безпеку врожаю. Адже саме від цього буде залежати, що з ним робити далі – експортувати, вжити в їжу, використовувати на корм худобі.