«Горох займає 75% від загального експорту бобових з України. За підсумками вересня очікуємо експорт гороху на рівні більше 20 тис. т, але це буде експорт в країни ЄС. За 8 місяців поточного року експорт нуту склав понад 30 тис. т, експорт сочевиці вперше обігнав експорт квасолі. У 2020 році спостерігається пожвавлення попиту з боку Індії, але він незначний. Індія знизила мита на сочевицю до 10%, і відбулося пожвавлення її експорту і цін на цю культуру. Але, на жаль, українські фермери і експортери не змогли збільшити валютну виручку від експорту сочевиці через низьке виробництво. Основний виграш від цього моменту отримала Канада», – розповідає Сергій Феофілов.

Він зазначає, що після введення карантину ціни на горох на світових ринках різко зросли, що пояснюється прагненням основних країн-імпортерів збільшити запаси і підвищити продовольчу безпеку.

«Рентабельність вирощування гороху в Україні негативна два роки поспіль, це призводить до того, що фермери все менше довіряють цій культурі», – додає Сергій Феофілов.