В Україні форвардні ціни на ріпак залишаються на рівні 390 $/т для поставок у порт в липні-серпні, проте виробники не поспішають контрактуватися, навіть попри покращення стану посівів після нещодавніх опадів.

Відновлення цін на нафту та імовірне збільшення споживання біопалива дозволяють сподіватися на зростання попиту на ріпак з боку біодизельної промисловості, що наприкінці липня-серпня підтримає ціни.

В той же час експерти WASDE у травневому звіті збільшили прогноз світового виробництва ріпаку на 2,5 млн т до 70,79 млн т.

Зокрема для України на 0,535 до 4 млн т, що здивувало аналітиків. У 2019/20 МР в Україні з засіяних озимим ріпаком 1,3 млн га площ було зібрано 3,4 млн т із прогнозованих 3,6-3,9 млн т. Під врожай 2020 засіяно лише 1,091 млн га, а осіння посуха призвела до втрати частини посівів та значно погіршила стан інших.

Втрати посівів озимого ріпаку, за даними МСГ, завдяки теплій зимі склали лише 125 тис га, тому площі до збирання оцінюють у 966 тис га. Навіть за рівня минулорічної врожайності 2,6 т/га виробництво ріпаку в Україні не перевищить 2,5-2,6 млн т, тоді як у 2018/19 МР воно склало 2,8 млн т, з яких 2,452 млн т було експортовано.

У щомісячному звіті MARS повідомляється, що озимі культури в більшості регіонів Європи за виключенням північних, приатлантичних та країн Середземномор’я, страждають від дефіциту ґрунтової вологи на тлі вищих за норму температур, внаслідок чого уповільнюється розвиток рослин. Суха погода квітня-травня під час цвітіння та раннього наповнення ріпаку знизила потенціал врожаю.