В Україні великі супермаркети «скручують»  ПДВ через експорт аграрної продукції. До Міжфракційного депутатського об’єднання «Фіскальні органи без корупції» почала надходити інформація про можливі корупційні схеми несплати податків, які неможливі без «участі» податківців

Він повідомив, що  в торгових мереж накопичується ПДВ до сплати. Це додана вартість від торгової націнки. Спосіб не платити це ПДВ – купити агропродукцію. В цій аграрній продукції сидить «скручений» ПДВ. Далі продукція відправляється на експорт. В результаті державний бюджет втрачає великі гроші.

Крадений ПДВ опиняється у контрабандистів, які продають імпортний ПДВ «під скрут», у самих покупців скрученого ПДВ, а також в корумпованих податківців,  які отримують 1,0-1,5% від обороту підприємств за те, щоб закрити очі на ці речі.

Експорт деяких торгових мереж в першому півріччі 2021 року згідно наданих депутатському об’єднанню даних:

 

 

«Звертаємо увагу підприємств, які користуються такими схемам: ми розуміємо, що для того бути конкурентоздатними доводиться приймати правила, які нав’язують самі податківці. Але скоро цьому точно прийде кінець. Хто б вам що не обіцяв, що все погоджено – потім можливе блокування усіх скручених сум! Воно того точно не варте. Наше міжфракційне об’єднання буде надалі системно та публічно викривати всі існуючі схеми», – резюмує Заблоцький.